Per–Lennart Johansson

Inżynier i przedsiębiorca.

W latach 1977 – 2005 związany z Grupą Skanska na różnych stanowiskach, kierowniczych w budownictwie; zajmował się rozwojem projektów w Szwecji i na świecie. W latach 1997 – 2004 Country Manager Skanska Property Poland. Założył i rozwinął spółkę zajmującą się rozwojem komercyjnym dla Grupy Skanska, która posłużyła jako baza do dalszej ekspansji i sukcesów Skanska na polskim rynku. W tym czasie zrealizował takie projekty jak Atrium Plaza, Atrium Centrum, Żoliborz Plaza, Hotel Westin zlokalizowanym w Warszawie o szacunkowej wartości blisko 500 mln Euro. Zainicjował i zabezpieczał projekty komercyjne w regionie o łącznej wartości rynkowej ok. 1.5 mld Euro.

Od 2005 roku w ramach European Development Partners Sp z o.o. inicjuje i opracowuje koncepcje projektów komercyjnych i mieszkaniowych, w tym rozwiązań finansowych. Działa jako niezależny przedsiębiorca w różnych firmach w Szwecji i Polsce, identyfikując i inicjując możliwości biznesowe w sektorze nieruchomości i innych segmentach rynku, w tym rozwiązania finansowe, wraz z partnerami w firmach prywatnych i organizacjach.

Wykorzystując doświadczenie i sieć kontaktów w Skandynawii i Europie Środkowej Per–Lennart Johansson jest obecnie aktywnym przedsiębiorcą branży green tech.

Andrzej Kozakiewicz

Absolwent Politechniki Gdańskiej (Wydział Budownictwa Lądowego) – magister inżynier.

W latach 1989 – 90 pełnił funkcję dyrektora ds. informacji gospodarczej Fundacji Gospodarczej NSZZ Solidarność, gdzie tworzył i nadzorował pierwszą wielką komputerową bazę danych polskich firm poszukujących współpracy z firmami zagranicznymi.

W latach 1990 -95 pełnił funkcje sekretarza Prezydenta RP ds. ekonomicznych, wicedyrektora gabinetu Prezydenta RP, sekretarza stanu, ministra stanu i zastępcy szafa kancelarii Prezydenta RP.

Od 1996 roku doradca gospodarczy, właściciel i członek zarządu firmy doradztwa strategicznego JAS Doradztwo Strategiczne, członek rad nadzorczych w MIFAM SA (producent sprzętu medycznego), WZF Foton (największy polski producent błon fotograficznych), Huty im. Tadeusza Sendzimira, Polskiego Funduszu Nieruchomości, FUD SA (producent urządzeń dźwigowych), WPBP Kablobeton SA, Katowicki Holding Węglowy, Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych.

Współtwórca idei polskiego godła promocyjnego i wiceprzewodniczący Kapituły „Teraz Polska”, członek Połączonego Komitetu Prezydentów Polski i Ukrainy (1993-95), członek rady nadzorczej Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy (1996-2015), społeczny doradca Pierwszego Polskiego Programu Kosmicznego BRITE (2010-2012).

Tomasz Goliński

Partner Zarządzający CofounderZone
Jest Założycielem i Partnerem Zarządzającym funduszu venture capital CofounderZone, który wspiera kapitałowo i merytorycznie rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw na wczesnym etapie rozwoju w Europie. CofounderZone kładzie duży nacisk na dostarczenie spółkom portfelowym smart money, dlatego realizuje inwestycje przy udziale aniołów biznesu, którzy odznaczają się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w określonych obszarach gospodarki. Sieć aniołów biznesu CofounderZone to ponad 200 aktywnych inwestorów, gotowych do wsparcia finansowego i mentorskiego najambitniejszych założycieli startupów.
Tomasz posiada wieloletnie doświadczenie w bankowości inwestycyjnej oraz corporate finance. Doradzał w przy licznych transakcjach na rynku kapitałowym – emisjach akcji, obligacji, projektach typu project finance oraz procesach restrukturyzacyjnych (łączna wartość zrealizowanych transakcji – 2 mld EUR). Był zaangażowany w projekty dla funduszy private equity oraz transakcje fuzji i przejęć. Zarządzał również portfelem inwestycji w obszarze corporate venture capital w międzynarodowym przedsiębiorstwie z branży rozrywki elektronicznej, gdzie odpowiadał za skalowanie spółek oraz pozyskiwanie nowych innowacyjnych start-upów, wpisujących się w strategię rozwoju przedsiębiorstwa.

Zaproszony przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii do przygotowania strategii i wizji dla projektu Electromobility Poland, który w swoich założeniach miał stanowić platformę do współpracy pomiędzy innowacyjnymi przedsiębiorstwami, korporacjami, uniwersytetami oraz agencjami rządowymi, w celu konstrukcji i komercjalizacji polskiego samochodu elektrycznego, produkowanego na masową skalę.

Zdobywał swoje doświadczenie zawodowe w IPOPEMA Securities, Banku Gospodarstwa Krajowego, Banku Śląskim ING, Polskiej Grupie Energetycznej oraz Kinguin.  Mentor Alchemist Accelerator oraz Warsaw Accelerator. Zasiada w licznych radach nadzorczych spółek technologicznych.

Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Studiował również na University of Applied Sciences w Osnabruecku. Jest absolwentem Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, w ramach którego realizował badania do rozprawy doktorskiej na Stanford University w Dolinie Krzemowej. Tematyka realizowanych badań skupiała się na implementacji i rozwoju innowacyjnych technologii w obszarze clean-tech oraz resource innovation.

Od 2013 r. posiada Certyfikat Autoryzowanego Doradcy Alternatywnego Rynku Obrotu GPW. Posiada również certyfikaty potwierdzające umiejętności w zakresie inwestycji typu venture capital m.in. Kauffman Fellows, Stanford University, University of California Berkeley, Google oraz Procter&Gamble.

Arek Skuza

Menedżer biznesowy i konsultant z ponad 15-letnim doświadczeniem w przeprojektowywaniu modeli biznesowych, wdrażaniu ulepszeń, opracowywaniu nowych produktów, usług, pozyskiwaniu kapitału na ekspansję, budowaniu i prowadzeniu zespołów zajmujących się sztuczną inteligencją.

Posiada udokumentowane doświadczenie w identyfikowaniu procesów, które należy przeprojektować i zautomatyzować w firmie, zwiększając ogólną efektywność i produktywność.

Współpracował m.in. z: IKEA, Shell, Bayer, Roche, PKO BP, Discovery Networks, Allegro, Legimi, Benefit Systems i wieloma innymi firmami, startupami.

Szkoli i trenuje kadrę zarządzającą oraz zespoły produktowe w Europie i USA.

Założyciel iTraff Technology, Volta Venture.
Absolwent University of Oxford International Business, Kellogg School of Management Artificial Intelligence

Arekskuza.com

Grzegorz Samborski

Dziennikarz z wykształcenia, pasjonat internetu, nowych technologii i muzyki.

Od blisko 30 lat działa na styku marketingu, sprzedaży w Internecie.

Pracę rozpoczynał w latach 90., najpierw w redakcjach krakowskich gazet – „Dziennik Polski”, „Gazeta Wyborcza”, a później w kilkunastoosobowym zespole Onet.pl

Był współtwórcą między innymi Telecom Media SA – z sukcesem sprzedane do MCI Management. e-Muzyka SA – jedna z pierwszych spółek notowanych na alternatywnym rynku GPW – New Conntect. W 2011 roku spółka została kupiona przez Empik SA.

e-muzyka do dziś jest największym dystrybutorem muzyki w wersjach cyfrowych w tej części Europy.

Pełnił również funkcję Dyrektora Sprzedaży CEE w Ve Interactive, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach onsite engagement i programmatic buying.

Bolesław Drapella

Pomaga firmom rosnąć mądrze, przy zachowaniu ludzkiej twarzy w biznesie. Doświadczony i skuteczny manager, inwestor, founder i przedsiębiorca, członek rad nadzorczych i eksperckich.

Specjalizuje się w sektorach online, branży lotniczej, turystyczno-hotelarskiej, wellness, e-commerce oraz w branży nieruchomości. Założyciel i prezes Saunowego Stawu – zielonego spa w sercu Kaszub, które holistycznie pomaga w walce ze stresem przy zaawansowanym wykorzystaniu saun.

Były Prezes Morizon SA i AirHelp Poland oraz COO w Grupie AirHelp – odpowiedzialny za rozwój i ekspansję firmy od 50 do 600 osób zatrudnionych na całym świecie. Znajomość zarówno polskiego jak i zagranicznych środowisk pracy pozwala mu patrzeć holistycznie na wyzwania organizacji. Inwestor i Limited Partner w Black Pearls VC.

Założyciel SaunaGrow – miejsca kreatywnych spotkań biznesowych, gdzie łączy wiedzę i doświadczenie z pasją szerzenia kultury saunowania oraz wsparciem charytatywnym. Jako mentor SaunaGrow wspiera przedsiębiorców w zakresie modelu biznesowego, skalowania organizacji i marketingu.

Prywatnie ojciec gromadki dzieci, fotograf, masażysta, saunamistrz i międzynarodowy sędzia saunowy.

Jan Zając

Założyciel i prezes Sotrendera, a także przedsiębiorca, badacz i miłośnik wyciągania sensownych wniosków z rzetelnych danych.

Sotrender (www.sotrender.com) to oprogramowanie analityczne, wykorzystujące dane pochodzące z social media oraz algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki własnym rozwiązaniom, pomaga kilkuset markom i agencjom z całego świata w efektywnym prowadzeniu kanałów społecznościowych.

Wcześniej, przez ponad 10 lat, pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim. Wciąż wykłada i szkoli oraz występuje na konferencjach w kraju i za granicą.

Doktorat z psychologii społecznej na UW (już w 2008 r. pisał o relacjach społecznych i społecznościach internetowych!) i magisterium z ekonomii na SGH.

Zna 6 języków, odwiedził 46 krajów, w tym połowę z nich na rowerze. Uwielbia bieganie, narty oraz spędzanie czasu z rodziną, najlepiej z dala od ekranów.

Konrad Sowa

Konrad Sowa pracuje w SMOK Ventures, czołowym polsko-amerykańskim funduszu venture capital, dedykowanym wsparciu startupów na wczesnym etapie rozwoju. Oprócz działalności inwestycyjnej, Konrad jest doktorantem na Akademii Leona Koźmińskiego, najlepszej uczelni biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie prowadzi badania nad przełomową koncepcją human-AI collaboration.

Jako wykładowca, mentor i doradca startupów, Konrad dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, edukując w tematyce związanej ze startupami, venture capital, modelowaniem biznesowym i sztuczną inteligencją w biznesie. Wspierał liczne startupy w ramach różnych programów akceleracyjnych. Publikuje artykuły na temat generatywnej sztucznej inteligencji w renomowanych czasopismach naukowych i popularnonaukowych, przyczyniając się do rozwoju tej dziedziny.

Przed dołączeniem do SMOK Ventures, Konrad był menedżerem inwestycyjnym w hubraum, korporacyjnym inkubatorze startupów i funduszu, gdzie doskonalił swoje umiejętności w identyfikowaniu i wspieraniu obiecujących przedsięwzięć. Wcześniej zdobył cenne doświadczenie w consultingu, rozwijając swoją wiedzę w zakresie strategii biznesowej i innowacji.

Konrad uzyskał tytuł dr na Akademii Leona Koźmińskiego (w zakresie ), ukończył też Akademię Ekonomiczną w Krakowie.

W życiu prywatnym Konrad jest oddanym opiekunem dwóch psów rasy kundelbury. Uwielbia nurkowanie, kawę speciality i projekty DIY.

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki –
Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator AI i Blockchain

DOFINANSOWANIE: 800 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 920 000,00 ZŁ