Konrad Sowa

Konrad Sowa pracuje w SMOK Ventures, czołowym polsko-amerykańskim funduszu venture capital, dedykowanym wsparciu startupów na wczesnym etapie rozwoju. Oprócz działalności inwestycyjnej, Konrad jest doktorantem na Akademii Leona Koźmińskiego, najlepszej uczelni biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie prowadzi badania nad przełomową koncepcją human-AI collaboration.

Jako wykładowca, mentor i doradca startupów, Konrad dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, edukując w tematyce związanej ze startupami, venture capital, modelowaniem biznesowym i sztuczną inteligencją w biznesie. Wspierał liczne startupy w ramach różnych programów akceleracyjnych. Publikuje artykuły na temat generatywnej sztucznej inteligencji w renomowanych czasopismach naukowych i popularnonaukowych, przyczyniając się do rozwoju tej dziedziny.

Przed dołączeniem do SMOK Ventures, Konrad był menedżerem inwestycyjnym w hubraum, korporacyjnym inkubatorze startupów i funduszu, gdzie doskonalił swoje umiejętności w identyfikowaniu i wspieraniu obiecujących przedsięwzięć. Wcześniej zdobył cenne doświadczenie w consultingu, rozwijając swoją wiedzę w zakresie strategii biznesowej i innowacji.

Konrad uzyskał tytuł dr na Akademii Leona Koźmińskiego (w zakresie ), ukończył też Akademię Ekonomiczną w Krakowie.

W życiu prywatnym Konrad jest oddanym opiekunem dwóch psów rasy kundelbury. Uwielbia nurkowanie, kawę speciality i projekty DIY.