W czwartek 14 grudnia odbył się DemoDay kończący cykl edukacyjny Akceleratora Innovatorium. Spotkanie odbywało się w formie hybrydowej (offline i online) a swoje pitch decki zaprezentowało 16 z 48 zespołów i projektów biorących udział w cyklu edukacyjnym z udziałem wykładowców renomowanych uczelni oraz ekspertów branżowych i doświadczonych przedsiębiorców. Finał odbył się w obecności i z aktywnym udziałem przedstawicieli funduszy VC, mentorów i przedstawicieli organizatorów, czyli Think Tanku Innovatorium.eu. Demo Day otworzył i poprowadził Paweł Nowacki, przewodniczący Rady Fundacji Think Thank Innovatorium.eu.

Po przywitaniu uczestników i przedstawieniu zasad Demo Day oraz programu ostatecznie 16 z 17 zgłoszonych zespołów zmierzyło się z opiniami i pytaniami specjalistów z funduszy VC, a w tym roku byli to: Przemysław Jurgiel-Żyła, investment director / board member Movens Capital, Tomasz Goliński, Partner Zarządzający Cofounder Zone, Katarzyna Kowalczyk, Investment Manager Satus.vc, która obecna była zdalnie oraz Konrad Sowa, ​​Senior Analyst Smok.vc także zadający pytanie przez połączenie zdalne.

Zespoły miały 5 minut na prezentację pitch decka i wystąpiły w kolejności:

IDEA+ – Jan Brykczyński, Julia Łuczyńska, Radosław Jakubczak
Atmosphere
– Mateusz Kisiel, Kamil Aleksandrowicz
IronCraft3D
– Filip Kackieło-Wargulewski, Krystian Waszczuk,
Ai4growth
– Kamil Nawirski (projekt został zaprezentowany zdalnie)
ReGen – Michał Pawłowski, Konrad Kacperowski (projekt zostal zaprezentowany zdalnie)
Willway.live – Dariusz Tarasek (projekt był prezentowany zdalnie)
CodeSense
– Paweł Łoś, Marek Hać, Piotr Źrołka (projekt był prezentowany hybrydowo)
ClubsMania – Klaudia Bartkowiak, Jakub Bednarczuk
Upmedic.io – Paweł Paczuski
LifeChoice VR
– Maciej Frasunkiewicz, Małgorzata Steciak
Live.market
– Krzysztof Nowicki
Typebalance
– Paweł Wyparło, Alicja Brajner
Zakupsy.pl – Jarosław Skrypak, Przemek Ożarek
Błyskawiczne porównanie
– Mariusz Doleszczak
Getvision.pl – Daniel Wielechowski
Automateusz
– Adam Kamiński, Tomasz Buczkowicz

To była już druga edycja Akceleratora Innovatorium, projektu edukacyjno-mentoringowego skierowanego do zespołów tworzących rozwiązania oparte na wykorzystaniu big data, sztucznej inteligencji i Blockchain. W ramach projektu Fundacja Innovatorium przygotowała i przeprowadziła dla ponad 100 uczestników, zgłoszonych do programu startupów, cykl seminariów i webinarów z udziałem wykładowców renomowanych uczelni, takich jak: Oxford, Stanford, Cambridge, Uniwersytet Savoie Mont Blanc czy IESE Business School oraz ekspertów branżowych i przedsiębiorców. Z kolei w roli mentorów dla zespołów wystąpili doświadczeni przedsiębiorcy i eksperci różnych branż.

Zajęcia z obszaru zarządzania strategicznego i modeli biznesowych opartych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji były uzupełniane o tematykę prawną związaną z ochroną własności intelektualnej oraz uwarunkowania prawne internacjonalizacji/globalizacji biznesu. Startupy biorące udział w programie pracowały wspólnie z mentorami nad rozwojem swoich produktów i pomysłów, uczestnicy otrzymali także porady w zakresie finansowania startupów oraz zasad współpracy z funduszami Venture Capital.

Demo Day odbył się w sali konferencyjnej na XIV piętrze biurowca Q22, przy al. Jana Pawła 22 w Warszawie.

Projekt był finansowany z grantu przyznanego przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

***

Innovatorium jest think tankiem skoncentrowanym na innowacyjności, rozwoju technologii i nowych mediach. Prowadzi badania i analizy w ważnych obszarach dla rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki takich jak rozwój startupów, fundusze Venture Capital, współpraca nauki z biznesem, transformacja cyfrowa i zarządzanie innowacją. Dostarcza wiedzę poprzez raporty i publikacje oraz uczestniczy w debacie publicznej poprzez organizację wydarzeń oraz współpracę z mediami.

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki –
Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator AI i Blockchain

DOFINANSOWANIE: 800 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 920 000,00 ZŁ