Per–Lennart Johansson

Inżynier i przedsiębiorca.

W latach 1977 – 2005 związany z Grupą Skanska na różnych stanowiskach, kierowniczych w budownictwie; zajmował się rozwojem projektów w Szwecji i na świecie. W latach 1997 – 2004 Country Manager Skanska Property Poland. Założył i rozwinął spółkę zajmującą się rozwojem komercyjnym dla Grupy Skanska, która posłużyła jako baza do dalszej ekspansji i sukcesów Skanska na polskim rynku. W tym czasie zrealizował takie projekty jak Atrium Plaza, Atrium Centrum, Żoliborz Plaza, Hotel Westin zlokalizowanym w Warszawie o szacunkowej wartości blisko 500 mln Euro. Zainicjował i zabezpieczał projekty komercyjne w regionie o łącznej wartości rynkowej ok. 1.5 mld Euro.

Od 2005 roku w ramach European Development Partners Sp z o.o. inicjuje i opracowuje koncepcje projektów komercyjnych i mieszkaniowych, w tym rozwiązań finansowych. Działa jako niezależny przedsiębiorca w różnych firmach w Szwecji i Polsce, identyfikując i inicjując możliwości biznesowe w sektorze nieruchomości i innych segmentach rynku, w tym rozwiązania finansowe, wraz z partnerami w firmach prywatnych i organizacjach.

Wykorzystując doświadczenie i sieć kontaktów w Skandynawii i Europie Środkowej Per–Lennart Johansson jest obecnie aktywnym przedsiębiorcą branży green tech.