Paweł Nowacki

Niezależny konsultant rynku mediów i e-commerce. Ekspert od subskrypcji cyfrowych, komunikacji. Założyciel i właściciel agencji marketingowej DigitalFlow.pl. Partner międzynarodowych firm oferujących narzędzia i platformy: Flowplayer.com, Piano.io, Upscore.com.

W latach 2013 – 2016 zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” ds. online. W okresie 2010 – 2013 pełnił funkcję dyrektora rozwoju serwisów contentowych w grupie Polska Presse. Pracował też w Agorze (Gazeta Wyborcza, Nowy Dzień). Był dziennikarzem, redaktorem naczelnym, menadżerem.

Absolwent programu Management 2011 ICAN Institute.
Ukończył podyplomowe Studia Socjologiczne w Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi Uniwersytetu Łódzkiego.
Mgr Uniwersytetu Łódzkiego.
Obecnie wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Konsultant strategiczny, szkoleniowiec. Mentor w programie Thomopson Foundation Media Innovation Europe. Trener m.in. dziennikarzy lokalnych z Polski i niezależnych wydawców z Ukrainy i Białorusi.
DIMAQ Professional

Mike Rosenberg

Otrzymał doktorat na Cranfiled University oraz MBA na IESE Business School. Jest profesorem zarządzania strategicznego na IESE Business School gdzie uczy o strategii, geopolityce i zrównoważonym rozwoju.

W latach 1987 – 2000 pracował jako konsultant dla takich firm jak Arthur D. Little, A.T Kearney i Heidrick & Struggles. Specjalizował się w przemyśle samochodowym.

Obecnie jest dyrektorem akademickim IESE Advanced Management Program in Media Entertainment w Nowym Jorku. Specjalizuje się w analizach wpływu technologii na klimat wokół biznesu, w szczególności potencjału, jaki mają alternatywne źródła energii na konkurencyjność różnych branż przemysłu.

Jest autorem książek Strategy & Sustainability (Palgrave Macmillan, 2015), Strategy and Geopolitics (Emerald, 2018) oraz Managing Media Business (Palgrave Macmillan, 2018).

Michał Kosiński

Profesor na Uniwersytecie Stanforda.

Zajmuje się badaniem ludzi w środowisku cyfrowym przy użyciu najnowocześniejszych metod obliczeniowych, sztucznej inteligencji i Big Data. Jest współautorem Modern Psychometrics (popularnego podręcznika) i opublikował ponad 90 recenzowanych artykułów w wiodących czasopismach, w tym Nature Scientific Reports, Proceedings of the National Academy of Sciences, Psychological Science, Journal of Personality and Social Psychology oraz Machine Learning, które były cytowane ponad 15 tys. razy. Według Clarivate znajduje się wśród 1% najlepiej cytowanych badaczy. Jego badania zainspirowały okładkę The Economist, spektakl teatralny z 2014 roku „Prywatność” (Provacy), wiele wykładów TED, grę wideo i były omawiane w tysiącach książek, artykułów prasowych, podcastów i filmów dokumentalnych.

Michał Kosiński stał za pierwszym artykułem prasowym ostrzegającym przed Cambridge Analytica. Jego badania ujawniły zagrożenia dla prywatności, które wykorzystali, i zmierzyły skuteczność swoich metod.

Posiada doktorat z psychologii Uniwersytetu Cambridge oraz tytuły magisterskie z psychometrii i psychologii społecznej. Pracował jako stypendysta podoktorancki na Wydziale Informatyki Stanforda, zastępca dyrektora Centrum Psychometrycznego Uniwersytetu Cambridge oraz badacz w Microsoft Research (Machine Learning Group).

Maciej Kraus

Partner w funduszu inwestycyjnym Movens Capital.

Dr Maciej Kraus całą swoją ponad 15-letnią karierę zawodową poświęcił marketingowi i sprzedaży, ze szczególnym uwzględnieniem strategii cenowych (pricingu). Studiował na Stanford i Harvard.

Maciej regularnie prowadzi zajęcia na wielu prestiżowych uczelniach, m.in. Stanford i London Business School, jest autorem książek na temat strategii sprzedaży i zarządzania cenami.

Pracował w ponad 50 krajach świata dla największych globalnych koncernów oraz małych i średnich firm. TED Talk Macieja ma już 150.000 odsłon!

Tomasz Gruszka

Tomasz Gruszka – Absolwent MBA Oxford Brookes University (2003) i uczestnik kursów podyplomowych organizowanych przez IESE Business School, Harvard Business School i Cambridge Judge Business School.

Pracował dla takich firm jak Orfe, Polska Agencja Prasowa, Polska Press, Eniro i GlaxoSmithKline na stanowiskach związanych z rozwojem biznesu i zarządzaniem zmianą. Współzałożyciel i prezes zarządu Go Mobi! – spółki z udziałem funduszu Venture Capital (2007 – 2009). Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego ( od 2015).

Manager specjalizujący się w wykorzystaniu technologii w biznesie, uczestnik projektów z obszaru analityki danych oraz blockchain.

Jarosław Kuźniar

Prasa, radio, telewizja, digital – Jaroslaw Kużniar pracuje w mediach od 15 roku życia.

Był dziennikarzem: Trójki, Radia ZET, TVN24, TVN, Onetu. Zmieniał miejsca, bo szukał wiedzy u mądrych Szefów. Spotkał mistrzów, którzy znaleźli czas, by nauczyć go zawodu: Kaczkowski, Niedźwiecki, Kydryński, Mann, Miszczak.

Docenia mądrą obecność przed kamerą i na scenie. Wspiera nowoczesne budowanie marki osobistej oraz rozwijanie własnych kanałów komunikacji.

Szkoli firmy i osoby prywatne. Klienci to CEO, CFO, CMO oraz managerowie C–level największych korporacji. Od firm technologicznych, medialnych, transportowych, startupów, po banki.

Uczy jak mówić, żeby historia nie była ulotna. Jak opowiadać, żeby angażować. Jak zachowywać się na scenie, żeby wygrywać jakością od pierwszych sekund.

To, za co jest doceniany to szczerość komunikacji, bezpośredniość, wiedza na wysokim poziomie, nieprzeciętne doświadczenie w każdym z mediów.

Jarosław Kuźniar pracuje w sposób bardzo zaangażowany, lekki, zdystansowany, ale profesjonalny.

Ma za sobą doświadczenie sceniczne, warsztaty u trenerów dykcji, oddechu, gry aktorskiej oraz retoryki. To przydaje się w świecie storytellingu, budowania historii, narracji.

Pinar Ozcan

Pinar Ozcan jest profesorem przedsiębiorczości i innowacji. Pełni również funkcję dyrektora inicjatywy Oxford Future of Finance and Technology (Fintech) gdzie specjalizuje się w przedsiębiorczości i strategii na rynkach technologicznych.
Pinar ukończyła studia doktoranckie w Stanford Technology Ventures Program (STVP) na Wydziale Nauk o Zarządzaniu i Inżynierii Uniwersytetu Stanforda, a także posiada tytuł magistra i dwa tytuły licencjata ze Stanford.

Od ukończenia doktoratu Pinar otrzymała nagrodę Excellence in Research Award na IESE, nagrodę EFMD Best Teaching Case Award, nagrodę IDEA Entrepreneurship Thought Leader Award oraz nominacje i nagrody Best Paper w Academy of Management Journal i Strategic Management Society. Pinar jest także laureatem grantu British Academy Newton Grant w 2015 r. za badania nad otwartymi innowacjami, nagrody SWIFT 2016 za badanie przejścia brytyjskiej branży bankowej na otwarte interfejsy programowania aplikacji (API) oraz nagrody Best Conference Paper Award 2016 w Strategicznym Towarzystwo Zarządzające.

W 2017 r. Pinar znalazła się na liście 40 najlepszych profesorów szkół biznesu poniżej 40. roku życia przez Poets and Quants. W 2018 r. otrzymała nagrodę Strategic Management Society Research in Organizations Award za pracę nad zakłóceniami w sektorze bankowym we współpracy z Swift Institute. Niedawno została wybrana na światową listę Thinkers 50 dla wschodzących myślicieli, którzy mogą wnieść trwały wkład w teorię i praktykę zarządzania. W 2019 roku została wybrana jako stypendystka British Academy Mid-Career Fellow za swoją pracę nad zakłóceniami bankowości w Europie i Wielkiej Brytanii. Wreszcie, w 2021 roku Pinar została wybrana przez Innovate Finance na listę Global Women in Fintech Powerlist.

Emilie Ruiz

Émilie Ruiz jest profesorem nadzwyczajnym zarządzania innowacjami i kreatywnością na Uniwersytecie Savoie Mont Blanc we Francji oraz członkiem laboratorium IREGE.

Jest także współpracownikiem w laboratorium BETA (UMR CNRS7522) na Uniwersytecie w Strasburgu.

Jej badania, publikowane w R&D Management, Technovation czy European Management Journal, dotyczą otwartej innowacji i kreatywności, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności użytkowników, kreatywności organizacyjnej oraz przemysłów kultury i kreatywnych.

Jan Zając

Założyciel i prezes Sotrendera, a także przedsiębiorca, badacz i miłośnik wyciągania sensownych wniosków z rzetelnych danych.

Sotrender (www.sotrender.com) to oprogramowanie analityczne, wykorzystujące dane pochodzące z social media oraz algorytmy sztucznej inteligencji. Dzięki własnym rozwiązaniom, pomaga kilkuset markom i agencjom z całego świata w efektywnym prowadzeniu kanałów społecznościowych.

Wcześniej, przez ponad 10 lat, pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim. Wciąż wykłada i szkoli oraz występuje na konferencjach w kraju i za granicą.

Doktorat z psychologii społecznej na UW (już w 2008 r. pisał o relacjach społecznych i społecznościach internetowych!) i magisterium z ekonomii na SGH.

Zna 6 języków, odwiedził 46 krajów, w tym połowę z nich na rowerze. Uwielbia bieganie, narty oraz spędzanie czasu z rodziną, najlepiej z dala od ekranów.

Carissa Véliz

Profesor nadzwyczajna (Associate Professor) na Wydziale Filozoficznym i Instytucie Etyki w AI, a także Tutorial Fellow w Hertford College na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Zajmuje się etyką cyfrową (z naciskiem na etykę prywatności i sztuczną inteligencję), ogólnie etyką praktyczną, filozofią polityczną i polityką publiczną.

Jest autorką książki „Prywatność to potęga” (Privacy Is Power) oraz redaktorką Oxford Handbook of Digital Ethics.

Carissa Véliz współpracuje z instytucjami prywatnymi i publicznymi jako konsultantka.

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki –
Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator AI i Blockchain

DOFINANSOWANIE: 800 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 920 000,00 ZŁ