Pinar Ozcan

Pinar Ozcan jest profesorem przedsiębiorczości i innowacji. Pełni również funkcję dyrektora inicjatywy Oxford Future of Finance and Technology (Fintech) gdzie specjalizuje się w przedsiębiorczości i strategii na rynkach technologicznych.
Pinar ukończyła studia doktoranckie w Stanford Technology Ventures Program (STVP) na Wydziale Nauk o Zarządzaniu i Inżynierii Uniwersytetu Stanforda, a także posiada tytuł magistra i dwa tytuły licencjata ze Stanford.

Od ukończenia doktoratu Pinar otrzymała nagrodę Excellence in Research Award na IESE, nagrodę EFMD Best Teaching Case Award, nagrodę IDEA Entrepreneurship Thought Leader Award oraz nominacje i nagrody Best Paper w Academy of Management Journal i Strategic Management Society. Pinar jest także laureatem grantu British Academy Newton Grant w 2015 r. za badania nad otwartymi innowacjami, nagrody SWIFT 2016 za badanie przejścia brytyjskiej branży bankowej na otwarte interfejsy programowania aplikacji (API) oraz nagrody Best Conference Paper Award 2016 w Strategicznym Towarzystwo Zarządzające.

W 2017 r. Pinar znalazła się na liście 40 najlepszych profesorów szkół biznesu poniżej 40. roku życia przez Poets and Quants. W 2018 r. otrzymała nagrodę Strategic Management Society Research in Organizations Award za pracę nad zakłóceniami w sektorze bankowym we współpracy z Swift Institute. Niedawno została wybrana na światową listę Thinkers 50 dla wschodzących myślicieli, którzy mogą wnieść trwały wkład w teorię i praktykę zarządzania. W 2019 roku została wybrana jako stypendystka British Academy Mid-Career Fellow za swoją pracę nad zakłóceniami bankowości w Europie i Wielkiej Brytanii. Wreszcie, w 2021 roku Pinar została wybrana przez Innovate Finance na listę Global Women in Fintech Powerlist.