Jest to innowacyjna platforma edukacyjna z elementami dziennika elektronicznego, która – jak przekonują jej twórcy – będzie zdobywać serca uczniów, nauczycieli i rodziców. Aplikacja zaoferuje nie tylko nowoczesny design, ale także liczne funkcjonalności i integracje, które mają uczynić ją prawdziwym liderem na rynku.

Jedną z głównych zalet tej platformy edukacyjnej jest jej mocna integracja z Google Workspace oraz Microsoft 365. Dzięki temu użytkownicy (uczniowie/nauczyciele) mogą łatwo synchronizować swoje zadania, notatki, pliki i kalendarze pomiędzy różnymi narzędziami, co znacznie ułatwia organizację pracy i nauki. Ponadto integracje te umożliwiają dostęp do rozbudowanych narzędzi edukacyjnych oferowanych przez te platformy np. Google Classroom lub inne LMS.

Elementy grywalizacji są kolejnym atutem SkoolApp. Rozumiejąc, że motywacja do nauki jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu, twórcy wprowadzili system zbierania osiągnięć, nagród i odznak, które uczniowie mogą zdobywać w szkole. To kreatywne podejście do edukacji pobudza ich zainteresowanie i zachęca do kontynuowania nauki.

Ponadto platforma będzie agregować konkursy i olimpiady, oferując uczniom możliwość uczestnictwa w różnych wyzwaniach i rywalizacji z innymi uczniami na całym świecie.

System będzie generował również dostępne “roadmapy” ścieżki edukacji dla ucznia. Na podstawie wyników, zainteresowań i celów ucznia, aplikacja proponuje spersonalizowane plany nauki, które pomagają uczniowi osiągnąć sukces w swojej edukacji. To unikalne podejście pozwala na indywidualne dostosowanie się do potrzeb i predyspozycji każdego ucznia.

Warto również wspomnieć, że obecni konkurenci na rynku, tacy jak Librus i Vulkan, korzystają z przestarzałych technologii. Platforma SkoolApp w przeciwieństwie do nich, będzie  oparta na najnowszych rozwiązaniach technologicznych, które zapewniają szybkość, niezawodność i skalowalność. Dzięki temu i w połączeniu z nowoczesnym designem możliwe staje się zaoferować użytkownikom lepsze doświadczenia edukacyjne.

Dostęp do aplikacji będzie uzyskiwany przez szkołę, uczniowie oraz nauczyciele nie będą musieli ponosić dodatkowych kosztów tak jak np. w przypadku aplikacji mobilnej Librus. Lider projektu: Wiktor Grochowski

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki –
Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator AI i Blockchain

DOFINANSOWANIE: 800 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 920 000,00 ZŁ