Głównym zadaniem aplikacji Fitmeet jest ułatwienie nawiązywania kontaktów między trenerami a potencjalnymi podopiecznymi oraz osobami szukającymi partnerów treningowych o podobnych zainteresowaniach i poziomie umiejętności w wybranej dyscyplinie sportowej.

Dzięki swoim funkcjonalnościom pomaga nie tylko zmniejszyć bariery społeczne, ale również ułatwia rozpoczęcie przygody w zupełnie nowych konkurencjach. Wspólne trenowanie i dzielenie swojej pasji z innymi wiąże się z dodatkową motywacją i lepszymi wynikami, dlatego celem Fitmeet jest stworzenie środowiska sprzyjającego powstawaniu lokalnych społeczności sportowych oraz rozpoczęciu treningów pod okiem odpowiednio dobranego trenera.

Znajdowanie trenerów

Głównym zadaniem aplikacji jest umożliwienie użytkownikom odnalezienie odpowiednich trenerów. Algorytm Fitmeet korzysta z danych użytkowników, takich jak lokalizacja, preferencje sportowe, poziom zaawansowania, wiek i wiele innych parametrów, co pozwala dostarczyć spersonalizowane rekomendacje. Dzięki temu, użytkownicy mogą znaleźć trenera spełniającego ich wymagania oraz w prosty sposób, za pomocą wirtualnego kalendarza, umówić się na trening. Ten proces znacznie redukuje trudności związane z selekcją i nawiązaniem pierwszego kontaktu.

Rekomendacje prezentowane są zarówno w formie listy, jak i na interaktywnej mapie.

Organizacje, które zrzeszają trenerów, mają możliwość rekomendowania swoich placówek oraz prowadzenia działań marketingowych takich jak na przykład: promocja wydarzeń lub zniżki na kartnety wstępu do placówek..

Wyszukiwanie partnerów treningowych

Fitmeet umożliwia użytkownikom wyszukiwanie potencjalnych partnerów do treningu, porównując takie aspekty jak zainteresowania sportowe, poziom zaawansowania, wiek, lokalizację i inne. Wykorzystując precyzyjne kwestionariusze i systemy oceny dostosowane do specyficznych dyscyplin sportowych, aplikacja określa poziom zaawansowania użytkownika w danym sporcie, sugerując osoby, z którymi mogliby potencjalnie trenować, przygotowywać się do zawodów czy organizować wspólne wyjazdy sportowe. Ta funkcjonalność sprzyja budowaniu relacji, wymianie doświadczeń i zapewnia wzajemne wsparcie.

Użytkownicy mają możliwość nawiązania kontaktu z sugerowanymi osobami lub odrzucenia propozycji. Istotne jest jednak, że nie ma możliwości samodzielnego przeszukiwania innych użytkowników – cały proces  opiera się na rekomendacjach dostarczanych przez aplikację.

Organizacja i uczestnictwo w grach zespołowych oraz eventach

Fitmeet oferuje możliwość organizacji gier zespołowych i udziału w  wydarzeniach sportowych. Użytkownicy mogą tworzyć zespoły składające się z osób o podobnych zainteresowaniach i umiejętnościach. Co więcej, aplikacja umożliwia wyszukiwanie i uczestnictwo w rozmaitych eventach sportowych, co daje użytkownikom szeroki wybór możliwości aktywności fizycznej i integracji z innymi entuzjastami sportu, a organizacjom – promocję swoich wydarzeń.

Odkrywanie nowych pasji i zainteresowań

Fitmeet za pomocą zaawansowanych algorytmów oferuje funkcję odkrywania i eksplorowania nowych pasji i zainteresowań sportowych. Wykorzystując analizę psychologii wyboru i statystyk dotyczących najczęściej preferowanych sportów przez osoby uprawiające podobne dyscypliny, aplikacja może sugerować użytkownikom nowe sporty, które mogą wzbudzić ich zainteresowanie.

Lider projektu: Paweł Wyparło

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki –
Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator AI i Blockchain

DOFINANSOWANIE: 800 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 920 000,00 ZŁ