Cowboy Life Simulator to gra o prowadzeniu farmy, hodowli zwierząt na dzikim zachodzie, ale wychodząca poza ramy gatunku, ponieważ wyróżniać się będzie historią, w której uważny gracz dostrzeże metaforę współczesnego, spolaryzowanego świata.

Inspiracją dla niej stały się tytuły Stardew Valley czy Medieval Dynasty.

Life-Sim, w którym utrzymana będzie gra, to gatunek, który w tym roku stał się bardzo popularny. Kierowany jest do graczy typu casual, czyli tych, którzy zamiast wymagającej rozgrywki, wolą spokojną grę. Ich liczba rośnie najszybciej z wszystkich grup graczy.

Zespół Studia OddQubit pracuje nad Cowboy Life Simulator od grudnia 2022 roku a na jej premierę czeka już 70 tysięcy użytkowników jednej z platform sprzedażowych. Wydawcą gry jest Rock Game z grupy PlayWay, wyspecjalizowanej między innymi w podobnych do CLS symulatorach.

Pracujący przy grze zespół, przejął projekt po poprzednim developerze, a pierwszym krokiem było przeniesienie go na silnik Unreal Engine 5, który obecnie jest topowym narzędziem do produkcji gier. Jak zaznaczają, nie chcą skupiać się jedynie na tworzeniu gier na zlecenie, ale planują strategicznie tworzyć dwa tytuły jednocześnie: grę główną, opartą na IP studia oraz mniejszego tytułu work4hire dla zleceniodawcy. Głównym celem jest tworzenie własnych gier wydawanych w oparciu o współpracę z renomowani wydawcami.

W planach jest też realizacja zaangażowanej społecznie i klimatycznie gry typu life sim – Brave New Eden. Obecnie jest ona w fazie prototypu https://www.youtube.com/watch?v=QaWzSigbo2Q.

Zespół realizuje też misję edukacyjną i integrującą środowisko twórców gier. Organizują comiesięczne spotkania branży w formule okrągłego stołu – “Gamedevowe Pogaduchy”, współpracują z Mazowieckim Klastrem ICT i będą tworzyć prowadzoną przez nich sekcję GameDev w ramach klastra, do której zaproszą firmy związane z grami (nie tylko studia, ale też firmy serwisowe!).

Studio OddQubit założyli w drugiej połowie 2021 roku: Przemysław Stański, były CEO agencji Film Wagon sp. z o.o., reżyser i storyteller, bizdev oraz Jimmy Black, game i level designer, który pracował przy wielu projektach AAA i AA w firmach takich jak CI Games, Ovid Works i Awaken Realms.

Obecnie zespół składa się z ośmiu seniorów, midów i juniorów.

Strona internetowa: https://oddqubit.com/

Podobne artykuły:

Herb Polski
Flaga Polski

Dofinansowanie ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki –
Popularyzacja nauki i promocja sportu. Projekt: Akcelerator AI i Blockchain

DOFINANSOWANIE: 800 000 ZŁ
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 920 000,00 ZŁ